Освітня підтримка в дії: історія Ані з Березнегуватого
"У мене було безліч тривог і страхів, пов'язаних із майбутнім моїх дітей, але центр допоміг мені знайти рівновагу," — ділиться Ані, мама двох дітей із селища Березнегувате. Дитячий громадський центр, що був відкритий у селищі, став безпечним місцем для родин, які шукають підтримки та нових можливостей для навчання та розвитку своїх дітей.
Селище Березнегувате, що на Миколаївщині, близько дев’яти місяців залишалося на лінії розмежування. Після початку повномасштабного вторгнення освітні та соціальні послуги в Березнегуватому та всій громаді перестали надаватися ефективно. Місцева школа, зруйнована внаслідок бойових дій ще в березні 2022, перейшла на дистанційне навчання, що значно ускладнило доступ дітей до якісної освіти. Гуртки не працювали через відсутність укриттів, а громадських просторів для відпочинку та розвитку дітей раніше не існувало.
З відкриттям дитячого громадського центру, створеного ГО "Потрібні тут" спільно з Італійською філією фонду "AVSI" в Україні, ситуація змінилася. Центр став єдиним місцем, де діти могли не лише безпечно проводити час, а й надолужувати освітні втрати. "Це не просто простір, куди можна відвести дітей, це місце, де вони можуть навчатися, здобувати нові навички та відчувати себе у безпеці," — ділиться своїми враженнями відвідувачка.Відтоді, як центр почав працювати, діти Ані, Сусана та Арам, знайшли нове місце для спілкування та розвитку. Донька Сусана, яка закінчила 9 клас, активно відвідує заняття з англійської мови та психологічні лекції, що допомагає їй підготуватися до вступу в навчальний заклад. Її молодший брат Арам також долучився до активностей центру: любить майстер-класи та ігрові заходи.
Завдяки роботі центру діти змогли наздогнати освітні прогалини, відновити соціальні контакти та знайти нові хобі. Ані, яка працює фітнес-тренером, також отримала важливу підтримку від психолога, що допомогла їй впоратися з тривогами, зокрема через майбутній переїзд доньки до іншого міста на навчання. "Психологічні консультації та майндфулнес практики допомогли мені відновити внутрішню рівновагу і краще зрозуміти емоційний стан своєї доньки," — ділиться вона.
Відкриття дитячого громадського центру в Березнегуватому стало важливим кроком для розвитку громади. Діти отримали можливість всебічно розвиватися, а батьки – необхідну підтримку для подолання тривог та викликів.